Nové dělící linky s dynamickým skladováním svitků

Pod značkou Slinet německého výrobce ASCO Biegetechnik se představuje nová generace inovativních linek pro příčné a podélné dělení plechu s možností automatického skladování až 40 svitků.

AUTOMATICKÉ NASTAVENÍ NOŽŮ
SLINET

Linky SLINET umožňují přesné dělení svitku plechu s minimální časovou přípravou. Díky inovativnímu upínacímu systému jsou nože dokonale uzamknuté a umístěné. Automatické nastavení až 8 sad nožů bez nutnosti manuálního seřizování je zárukou maximální úspory času při nastavování, přestavování parametrů a samotné výroby na dělící lince SLINET.

PŘÍČNÉ DĚLENÍ
SLINET

Příčné dělení svitku je rovněž prováděno pomocí kotoučových nožů. U modelu S 1.5 není však řez prováděn shora, jak je obvyklé. Průmyslová inovace SLINET umožňuje příčný řez zdola nahoru, čímž eliminuje poškrábání, otisky atd., ke kterým dochází během manipulace s materiálem. U modelu S 1.0 jsou použity klasické kotoučové nůžky známé např. z moderních ohýbaček plechu Variobend.

SEKČNÍ ŘEZÁNÍ
SLINET

Inovativní systém sekčního řezání a dělení nově umožňuje pokles příčných nůžek a vytvoří tak vedle sebe pásy libovolné šířky bez vzniku zbytečného odpadu.

AUTOMATICKÁ ROVNAČKA PLECHŮ
SLINET

Jako volitelné příslušenství je k dispozici plně automatická rovnačka. 4 – 6 automaticky stavitelných rovnacích válců pomáhá vyrovnat zkroucení plechu ze svitku.

Tento inovativní rovnací mechanismus navíc umožňuje progresivní vkládání a vyjímání rovnacích válců, které omezuje nebo úplně odstraňuje stopy po zastavení.

MOTOR
SLINET

Při paralelním řízení několika os je k dispozici široká škála poloh. Ve spojení s použitou servo technologií vytváří jedinečnou dynamiku, která zaručuje vysoce efektivní pohyby. Motor Slinet je plně elektrický.

PATENTOVANÝ DYNAMICKÝ UKLÁDACÍ SYSTÉM – ZÁSOBNÍK NA SVITKY
SLINET

Průmyslovou novinkou je dynamický zásobník na svitky, který se výrazně liší od všech systémů aktuálně dostupných na trhu. Standardní verze skladovacího systému je určena pro šest 2tunových nebo dvanáct 5tunových svitků. Úložný systém Slinet však nepracuje s pevným umístěním cívek, ale s „dynamickým“. Zásobníkový systém se automaticky přizpůsobí zbývajícímu vnějšímu průměru každé cívky. Díky tomuto „flexibilnímu skladovacímu systému“ je možné integrovat místo původních 6 až 9 svitků (nebo místo 12 až 20) na stejnou plochu v závislosti na zbývajícím vnějším průměru uložených svitků. Sklad je řízen plně elektricky pomocí servo technologie. Každá osa cívky obsahuje jedinečné ID, pomocí které vysílá svoji příslušnou polohu. Výsledkem je, že skladovací systém se individuálně přizpůsobí průměru svitku zbývajícího v úložišti. Tento úložný systém lze flexibilně přizpůsobit Vašim potřebám a rozšířit ho podle potřeby.

MODULÁRNÍ SYSTÉM
SLINET

Úložný systém Slinet se flexibilně přizpůsobí příslušným potřebám. Tímto způsobem lze sklad optimalizovat a maximalizovat pro každou oblast i v omezeném prostoru. Později ho lze doplnit o další svitky.

BRŽDĚNÉ OSY SVITKŮ
SLINET

Bržděné osy svitků volitelné v doplňkovém příslušenství jsou obzvláště užitečné pro silný materiál. Svitek se může začít pohybovat v důsledku vnitřního napětí svitku. Brzda tomuto pohybu brání a maximalizuje stabilitu. Takto bržděných os může být libovolné množství.

AUTOMATICKÁ TISKÁRNA ŠTÍTKŮ
SLINET

S automatickou tiskárnou štítků můžete svou výrobu propojit s výrobní sítí (např. s ohýbačkou VARIOBEND), minimalizovat tak riziko chyb a výrazně zvýšit efektivitu.

Informace, jako je název profilu nebo číslo objednávky, mohou být umístěny kdekoli na štítku. Ve spojení se softwarem Variobend Office lze na etiketu vytisknout i čárový kód, který umožňuje přímé otevírání programu pomocí čtečky čárových kódů na ohýbačce VARIOBEND. S čárovým kódem se tak automaticky přenesou nejen profilové charakteristiky (řez, K-faktor, kónické hodnoty), ale také parametry, jako jsou hodnoty nastavení bombírování nebo sekvence ohýbání vytvořená již v kanceláři. Při naskenování štítku na ohýbačce VARIOBEND se rovnou otevře zcela připravený program/profil. Možnost aplikace až 9 štítků najednou. Systém je tak vysoce efektivní a rychlý.

SOFTWARE
SLINET

SLINET Pro Touch je jedinečný software, který nebývalým způsobem kombinuje efektivitu a uživatelskou přívětivost. Řídicí systém zaujme zároveň přehlednou strukturou. Mezi standardní funkce patří programování dílčích dílů a samotná simulace. Moderní 10” nebo 15“ dotyková barevná obrazovka v HD rozlišení umožňuje optimální zadávání a zobrazení. V základním režimu lze vytvářet řezné programy velice rychle. Pomocí uložené databáze se automaticky nastaví mezery mezi noži podle konkrétního materiálu. Jednoduchým přidáním lze individuálně definovat až 9 pásů. I při připojení automatického ukládacího systému svitků lze použít režim stříhání tabulí plechu. V tomto režimu lze zbytkové pásy nebo plechy dělit jednotlivě – bez použití připojeného ukládacího systému svitků.

SOFTWARE PRO AUTOMATICKÉ ROZLOŽENÍ DÍLŮ
SLINET

Tento software lze použít ke spojení několika malých zakázek do jedné. Pomocí této funkce sekčního řezání lze automaticky optimalizovat odlišné délky a šířky různých zakázek a vytvořit jeden řezný program s minimem odpadu. K zadání potřebných informací (počet kusů, materiál, šířka a délka) lze využít např. program Variobend Office nebo program třetích stran (Bendex, NuIT, Sema). Pokud není k dispozici žádný kompatibilní software, jdou tyto informace zadat ručně (i s použitím čárových kódů). Toto dodatečné příslušenství tak zaručuje flexibilní použití stroje v celé řadě softwarových řešení. Síťová výroba navíc snižuje riziko chyb a zvyšuje ziskovost.

OHÝBAČKY VARIOBEND

S linkami Slinet výborně spolupracují obousměrné a segmentové ohýbačky Variobend od stejného výrobce.

Výrobce:
ASCO Biegetechnik GmbH
Německo

Kontaktujte Lukáše Pártla

Odborný poradce

+420 775 857 858
partl@formetal.cz

Poptat stroj