Dny otevřených dveří FORMETAL 2019

Letos již potřetí přivítala firma Formetal s.r.o. své stávající i potenciální zákazníky na Dnech otevřených dveří 2019 v Měšicích u Prahy. 

Porovnáme-li účast firem a lidí se zájmem o technologie tváření plechu, dostáváme se rok od roku ke stoupajícím číslům. Zatímco v roce 2018 se zúčastnilo něco přes 40 firem z oboru a přijela zhruba stovka lidí, v letošním roce se již jednalo o více než 50 firem a 110 návštěvníků. Pozitivem je, že se nejedná jen o skalní příznivce, ale ze tří čtvrtin přijeli nové firmy se zájmem o naše stroje. Všem velmi děkujeme za návštěvu, podívejte se na video z akce.

Dny otevřených dveří FORMETAL 2019 - prezentace plechotvářecích strojů
Dny otevřených dveří FORMETAL 2019 – prezentace plechotvářecích strojů

Požadavky zákazníků jako inspirace výrobcům strojů

Hlavní přínos návštěvníci vidí v možnosti konzultovat své potřeby co do technologií a strojů, které mají, nebo které případně zvažují pořídit. To, že jsou přítomni zástupci výrobců, umožňuje velmi konkrétní zpětnou vazbu nejen Formetal – uživatel stroje, ale také uživatel stroje – výrobce.

„Naši dodavatelé strojů patří k evropským i světovým lídrům v oboru tváření plechu. Naši zákazníci jsou firmy využívající pokročilé technologie a jejich požadavky v kontextu doby již jenom porostou. Volají po vyšší produktivitě, v řadě případů po automatizaci výroby, dokonalejším servisu. Bez těsné spolupráce všech článků tohoto řetězu nelze růst. Dny otevřených dveří jsou ideální platformou pro výměnu názorů a zkušeností. Je zde daleko větší prostor pro předvedení strojů, řešení technologických možností i individuální rozhovory než například na veletrhu v Brně, zpřesnil Ing. Petr Čejka, jednatel.

Prezentace excentrického lisu Mecanica Exacta na Dnech otevřených dveří FORMETAL 2019
Prezentace linky s excentrickým lisem Mecanica Exacta na Dnech otevřených dveří FORMETAL 2019

Prostor i pro novinky

Letos položil FORMETAL vyšší důraz také na vzdělávání zákazníků. Důkazem je Škola zakružování plechu a profilů pod vedením specialistů ze společnosti DAVI PROMAU. Ukázky zakružování kruhových tvarů i kuželů proběhly na hydraulické čtyřválcové zakružovačce plechu DAVI PROMAU MCA 2020, zakružování plocháčů a L profilů pak na hydraulické zakružovačce profilů DAVI PROMAU MCP 11. V takto koncipované přidané hodnotě bude FORMETAL pokračovat i v budoucnu. Kromě jmenovaných strojů bylo ve showroomu firmy tradičně k dispozici kolem 30 strojů k předvedení i dodání.

Škola zakružování plechu na Dnech otevřených dveří FORMETAL 20109 v podání italského instruktora z DAVI PROMAU
Škola zakružování plechu na Dnech otevřených dveří FORMETAL 20109 v podání italského instruktora

Co bylo dále k vidění:

  • ohýbání na CNC ohraňovacích lisech DURMA – různé délky, tonáže a vybavení
  • ohýbání na segmentové ohýbačce dlouhých plechů VARIOBEND – 6 m / 2 mm, servomotory, automatické bombírování
  • ukázky z řezání 1-4 kW vláknovým laserem DURMA
  • výroba na lince s excentrickým 100t lisem MECANICA EXACTA – dvojitý odvíječ, rovnačka s podavačem, lis s automatickým přestavením zdvihu, detekce dílů a pozice materiálu, dopravník na díly

„Je potěšitelné, že počet kontraktů uzavřených na Dnech otevřených dveří roste,“ hodnotí obchodní přínos Ing. Petr Čejka.