Durma Supervisor – Řešení pro správu inteligentní výrobní linky

Supervisor je centrální řídicí softwarová jednotka, kterou vyvinula společnost Durma. Distribuuje a řídí z jednoho centra pracovní toky všech jednotek, které jsou navzájem integrovány ve výrobní lince. Může takto ovládat různé skupiny strojů, jako jsou laser, vysekávací centrum, ohýbací centrum a systémy nakládání/vykládání, systémy pick & place atd.

Díky inteligentní struktuře algoritmů distribuuje úkoly tak, aby stroje nezůstávaly v pohotovostním režimu. Podle časů řezání a priorit řezání nebo kalkulací nákladů automaticky vypočítá optimální rozdělení práce a odešle ho do všech skupin strojů výrobní linky (laser, vysekávací centrum, ohýbací centrum, nakládací a vykládací Tower systém atd.). Uživatelé mohou také určit, který algoritmus zvolit pro distribuci úkolů mezi stroji. Svou inteligentní distribucí úkolů Supervizor výrazně šetří energii, čas a náklady.

Okamžitý stav všech strojů ve výrobní lince, aktivní alarmy, oznámení, informace o řezání, rychlost, hodnoty výkonu, informace o zásobách a regálech nakládacích/vykládacích jednotek, to vše lze monitorovat prostřednictvím jediného centra se Supervizorem.

Supervizor může pracovat tak, aby byl kompatibilní se systémy řízení výroby, jako jsou ERP a MES. Výrobky odeslané ze systémů ERP se automaticky shromažďují v distribuční oblasti Supervizora. Ten distribuuje obrobky přicházející ze systému ERP tak, aby stroje mohly pracovat co nejefektivněji. Potřebné informace přenáší zpět do systému ERP tím, že interpretuje data shromážděná ze všech jednotek na lince. Tímto způsobem může Supervizor do systému ERP přenést např. počet zpracovaných plechů a skladové informace.

Výkonný archivační systém umožňuje zobrazit provozní a čekací doby a informace o alarmech všech strojů ve výrobní lince a filtrovat je v různých obdobích (den, týden, měsíc).

Ovládací program
Příklad sestavy
Ovládací program
Schema v programu
Ovládací program
Přehled prvků
Ovládací program
Přehled činnosti

Automatická produkční linka bude prezentována na veletrhu BLECHEXPO 2021 ve Stuttgartu. Veletrh proběhne ve dnech 26 až 29. října.