Moderní technologie v ohýbání plechu

CNC segmentové ohýbačky plechů Variobend německého výrobce ASCO Biegetechnik patří mezi špičku v oboru. Díky perfektní souhře rychlosti a přesnosti, skvělému programování či obousměrnému ohýbání dosáhnete výjimečné produktivity.

PATENTOVANÝ SYSTÉM OHÝBÁNÍ
VARIOBEND

Uložení ohýbacích čelistí obousměrné ohýbačky VARIOBEND (model DB) umožňují bezprecedentní rozmanitost profilů.

Velké rozevření přítlačné čelisti (770 mm) umožňuje výrobu profilů, která je možná pouze na obousměrných ohýbačkách VARIOBEND.

EXTRA TVRZENÉ SEGMENTY
VARIOBEND

Vysoce pevné ohýbací a upínací segmenty obousměrných ohýbaček VARIOBEND zajišťují nejlepší výsledky ohýbání, aniž by zanechávaly nežádoucí otisky na materiálu.

Toho je dosaženo vysokou pevností 1200 N/mm², což odpovídá asi 3násobku pevnosti běžného ocelového plechu.

Kromě toho lze ohýbací segment (800 mm)
v případě poškození snadno vyměnit, aniž by se musely segmenty nákladně vyměňovat v celé délce stroje.

VELKÉ OTEVŘENÍ PŘÍTLAČNÉ ČELISTI
VARIOBEND

Vysoký zdvih přítlačné čelisti 770 mm je unikátní vlastností strojů VARIOBEND. To umožňuje, že profily může překlápět pouze jedna osoba na stole stroje. Odpadá pracné a časově náročné obracení profilů na stole před strojem.

Tato unikátní konstrukce navíc umožňuje vkládání a odvíjení malých cívek plechu přímo ve stroji.

ROBUSTNÍ RÁM
VARIOBEND

Díky pevnému základnímu rámu dosahují stroje VARIOBEND nejvyšších možných přesností při ohýbání. Vynikajících výsledků ohýbání je dosaženo díky vysoké základní tuhosti stroje.

Díky vysoké tuhosti rámu nemusí být stroje VARIOBEND kotveny do podlahy. Tato konstrukce rámu navíc zaručuje zachování továrního nastavení stroje po výrazně delší dobu než např. u jednodušších U-profilových konstrukcí.

ZADNÍ DORAZ
VARIOBEND

Zadní doraz VARIOBEND je poháněný vysoce přesnými bezúdržbovými kuličkovými šrouby, které zaručují dokonalé polohování. Oproti zadním dorazům řízeným ozubeným řemenem nedochází ke ztrátě přesnosti polohování při klesajícím napnutí ozubeného řemene. Elektrický zadní doraz pokrývá rozsah 5,0 – 1000 mm, volitelně až 1250 mm.

Díky zakřivenému tvaru dorazových plíšků umožňují palce zadního dorazu optimální umístění s největší možnou stabilitou a tuhostí. Pomocí volitelného příslušenství (kónického zadního dorazu) lze profily do sebe jednoduše zasunout.

SYSTÉM AUTOMATICKÉHO UPÍNÁNÍ
VARIOBEND

Ke standardnímu zadnímu dorazu
s dorazovými palci je možné přidat systém upínek plechu. Výrobní proces je při práci
s upínkami plně automatizován, což zvyšuje produktivitu a přesnost.

Jeden operátor může vyrábět několik profilů současně. Díky nezávisle řízeným okruhům otevření upínek lze poté díly vyjmout jednotlivě.

KOTOUČOVÉ NŮŽKY
VARIOBEND

Nůžky jsou připojeny přímo ke spodnímu (základovému) rámu stroje. Tím pádem má obsluha stroje dostatek prostoru pro ohýbání v prostoru ohýbací čelisti, protože prostor není redukován vodícími lištami na spodní ohýbací čelisti.  

Rychlost nůžek je volitelně nastavitelná. Pozvolný rozběh a pozvolné zastavení zajišťuje hladký dynamický pracovní pohyb nůžek. Přesah a mezera mezi noži se nastavují ručně (automaticky za příplatek).

VARIOBEND I – CUT

Nová generace kotoučových nůžek Variobend se vyznačuje svou automatizací. Jedná se
o první nůžky, které se automaticky přizpůsobí zvolenému materiálu nastavenému v ovládacím systému.

Nastavení mezery mezi noži a překrytí se nastaví na zadaný materiál za méně než 1 sekundu. Vzhledem k pevné konstrukci lze toto zařízení použít až do tloušťky 3 mm hliníkového plechu.

PŘEKLÁPĚCÍ ZAŘÍZENÍ
VARIOBEND

Překlápěcí zařízení VARIOBEND je první svého druhu na světě. Plechy lze otáčet plně automaticky po celé pracovní délce.

Ve spojení s upínacím systémem VARIOBEND se z obousměrné ohýbačky stává automatické ohýbací centrum. Tato unikátní technologie je vysoce výrobně a zároveň nákladově efektivní.

MOTORY
VARIOBEND

Motory VARIOBEND jsou inovativní a vysoce účinné. Koncepce motoru kombinuje nejvyšší rychlost ohýbání s nejnižší spotřebou energie. Ve srovnání se stroji, jejichž hydraulické motory pracují trvale (permanentní hydraulika), tím pádem neustále produkují hluk a spotřebovávají elektřinu, fungují motory na ohýbačkách VARIOBEND pouze při pohybu stroje.

Trvalé udržování maximálního tlaku u běžných hydraulických typů motorů znamená, že je neustále spotřebovávána elektřina a velká část tlaku proudí nevyužitá zpět do hydraulického systému. Motory VARIOBEND fungují pouze tehdy, když jsou potřeba. Kromě nízké spotřeby pouhých 70 W v pohotovostním režimu tak není slyšet žádný rušivý hluk motoru / chladicí jednotky. Na stroj lze navíc jako volitelné příslušenství přidat servopohon, který zrychluje pracovní proces cca o 30 %. U modelu DB jsou servomotory již v základní výbavě.

AUTOMATICKÝ BOMBÍROVACÍ SYSTÉM
VARIOBEND

Automatický bombírovací systém zaručuje přesný ohyb v celé délce stroje. Pomocí servo technologie na kuličkovém šroubu, včetně automatického nastavení rádiusu, lze každé rameno stroje individuálně polohovat
na základě naměřených hodnot.

Stroj se individuálně a plně automaticky přizpůsobí příslušnému materiálu. Tento systém zaručuje vysoce přesné ohýbání
s nejvyšší automatizací.

SOFTWARE 4.0
VARIOBEND

Od výkresu k programu ohýbání rychleji než kdy jindy.

Variobend V-Touch je unikátní software, který kombinuje efektivitu a uživatelskou přívětivost v dosud nevídaném poměru.

Standardní ovládání Variobend Touch zaujme svou uživatelskou přívětivostí a přehlednou strukturou. Ve správě profilů lze vytvořit libovolný počet profilů a složek. Ty lze přesouvat, kopírovat nebo exportovat pouhým klepnutím na ně. Standardem jsou funkce jako kónické ohýbání nebo “slepování” profilů, stejně jako simulace ohybu. Moderní 21,5″ dotyková obrazovka v HD rozlišení umožňuje optimální zadávání a zobrazení. Software zároveň již v základním provedení nabízí vytištění čárových kódů, díky kterým poté obsluha stroje jednoduše zvolí konkrétní program pro konkrétní ohýbaný plech.

LINKY SLINET

S ohýbačkami Variobend výborně spolupracují linky Slinet, od stejného výrobce, pro příčné a podélné dělení plechu s možností automatického skladování svitků.

Výrobce:
ASCO Biegetechnik GmbH
Německo

Automatické obracení plechu
Obousměrná ohýbačka Variobend 6.1,5

Kontaktujte Lukáše Pártla

Odborný poradce

+420 775 857 858
partl@formetal.cz

Poptat stroj