Partnerství hned od začátku

Začátek spolupráce se společností FORMETAL se datuje hned od začátku vzniku společnosti BESTA TRADE s.r.o., tedy od konce roku 2005. První objednávku tvořily hydraulická ohýbačka na plechy do délky 3 m a tabulové nůžky do délky 3 m. Dodávka proběhla dle managementu firmy v roce 2006 bez sebemenších problémů.

Kdo je BESTA TRADE

Firma se zabývá zpracováním plechů CNC technologií do maximální délky 8 m. Od laserového řezání do délky 6 m až po vysekávané plechy do maximální délky 8 m, které následně ohraní v maximální délce 8 m. Je zaměřena na svařováním oceli MIG/MAG a hliníku metodou TIG. Konstrukční kancelář modeluje výkresy v programu SolidWorks. Výrobní prostory o celkové rozloze 2 000 m2 se nacházejí ve Frýdku-Místku. Dodává do EU.

spol. Besta tradeHala spol. Besta Trade

Pohled na stroje Durma se dynamicky mění

„V roce 2011 jsme objednali u FORMETALU první ohraňovací lis s délkou ohýbání 3 m a vysekávací lis TP9. Z počátku jsme měli obavy, zdali jsme se rozhodli správně (turecký výrobce), nicméně časem se potvrdilo naše rozhodnutí jako správné. Stroje fungují bez problémů a plní účel pro který jsme je pořídili. Ke konci roku 2014 jsme opět instalovali ohraňovací lisy, tentokrát v tandemu s maximální délkou 8m, kdy společnost FORMETAL dodala stroj v rekordně krátkém čase. Koncem roku 2017 jsme instalovali do CNC elektromechanické ohýbačky plechu CIDAN opět od společnosti FORMETAL, říká Igor Čunčík, jednatel společnosti.

CNC ohraňovací lis na Besta TradeCNC ohýbačka CIDAN FORMA

O dodavateli rozhoduje také reakční čas a cena servisních úkonů

Při volbě strojů posuzujeme i náročnost a cenu servisních nákladů. V daném případě jmenovaná technika co do servisních úkonů vychází až násobně levněji, než řada konkurentů. Samozřejmě to vše v kontextu s reakční dobou má přímý vliv na ekonomiku výroby,“ doplnil při naší krátké návštěvě ve Frýdku Místku I. Čunčík.

Další stroje od FORMETALU na obzoru

„Protože společnost FORMETAL splňuje naše požadavky na termíny dodání, kvalitu a následný servis, zvažujeme letos i pokračovat v investování do strojového parku firmy. Již nyní máme rozjednané další stroje, které chceme od společnosti FORMETAL zakoupit,“ rozloučil se s námi jednatel.