Tabulové nůžky DURMA

Hydraulické a elektromechanické tabulové nůžky DURMA patří k našemu nejprodávanějšímu druhu strojů. Jen v České republice jsme jich instalovali již více než 300.

Přes nástup technologií, jako jsou např. vláknové lasery, patří tabulové nůžky k základním strojům malých firem i velkých podniků, především díky jejich nízkým provozním nákladům a jednoduchosti ovládání. Obecně se jedná o velmi produktivní stroje s minimální nároky na jejich údržbu a provoz. Dodáváme je v řadě variant.

Elektromechanické nůžky modelové řady DURMA MS se využívají pro materiály do max. síly plechu 4 mm s pracovní délkou od 1350 mm – 3100 mm. V základním provedení je většina nůžek tohoto modelu vybavena jednoduchým nastavením mezery mezi noži z přední části stroje, motorickým dorazem a dotykovým panelem se systémem DT-5 s velmi snadným a srozumitelným ovládáním. Rozvaděče nůžek se systémem DT-5 mají nový design s menším počtem elektrických komponentů a vodičů a s funkcí úspory energie. Použito je modulární a programovatelné PLC s možností úprav v případě změn bezpečnostních požadavků v budoucnu.

Tabulové nůžky DURMA MS
Tabulové nůžky DURMA MS

Hydraulické tabulové nůžky DURMA nabízíme v NC (řada SBT) i CNC (řada VS) provedení. Oba nabízené modely se vyznačují velmi robustní konstrukcí zaručující dlouhou životnost. Jednoduché ovládání DT-7 zaručuje obsluze snadné programování stroje a minimální časové prodlevy při změnách střižných parametrů.

CNC modely tabulových nůžek DURMA VS jsou již ve standardu vybaveny motorickým dorazem, automatickým přestavením mezery mezi noži, funkcí pro nastavení délky střihu (úspora času), pro nastavení začátku místa střihu (menší opotřebení jednotlivých nožů) a především možností přestavení úhlu střihu, které eliminuje kroucení plechu při stříhání úzkých pásků.

Tabulové nůžky DURMA VS
Tabulové nůžky DURMA VS

NC tabulové nůžky na plech DURMA SBT charakterizuje kyvný pohyb stříhací traverzy s fixním úhlem střihu, jednoduché přestavení vůle mezi noži a motorický zadní doraz. Stejně jako u předchozího modelu lze nůžky dovybavit oblíbenou podpěrou tenkých plechů a další širokou škálou příslušenství pro zvýšení produktivity výroby.

Systém DT-5 pro tabulové nůžky DURMA MS
Systém DT-5 pro tabulové nůžky DURMA MS

Krátké video ukázky:

Všechny tyto modelové řady tabulových nůžek DURMA máme vždy skladem v různých kapacitách, délkách a provedení. Objednejte se na návštěvu našeho showroomu, kde si nůžky můžete prohlédnout a sami si zkusit jejich ovládání a střih.

Podrobnější informace konkrétní technické parametry se dočtete na stránkách jednotlivých strojů, nebo kontaktujte naše obchodní oddělení, ochotně vám se vším poradíme.