Specialisté na plechotvářecí stroje
20 let tradice

telPomůžeme Vám: volejte +420 283 922 441 formetal@formetal.cz

Hlavní strana / Stroje na zpracování plechu / Poloautomatický lemovací stroj a zakružovačka profilů pro zakázkovou výrobu transportních sil

Poloautomatický lemovací stroj a zakružovačka profilů pro zakázkovou výrobu transportních sil

m-tec - logo-cz

Firma m-tec CZ, s.r.o., již více než 20 let vyrábí pro své zákazníky strojní a technologická zařízení pro kompletní výrobu a logistiku sypkých materiálů a směsí. CZ v názvu firmy napovídá, že se jedná o nadnárodní společnost. Výrobní program ve Zlíně tvoří především sofistikovaná zakázková kovovýrobu, a tomu odpovídá i strojový park firmy.

FORMETAL dodal v krátké době zákazníkovi zakružovačku a lemovačku plechů

Výroba transportních sil se bez zakružování profilů a lemování plechů neobejde

„Spolupráce s FORMETALEM se začala psát v loňském roce a probíhala zpočátku přes třetí osobu,“ komentuje současnou situaci Ing. Tomáš Kůdela, Ředitel závodu Zlín. Investice na pořízení nových strojů jsou plánovány přímo vlastníkem a mají pro zdejší provoz své limity. Když už se rozhodne o nákupu nových zařízení, pak dodavatel musí splňovat poměrně náročná kritéria.

 

Ing. Tomáš Kůdela představuje lemovací stroj RCM-8 2500 instalovaný FORMETALEM

Ing. Tomáš Kůdela, Ředitel závodu Zlín si spolupráci s FORMETALEM pochvaluje

Dodat byť dobrý stroj se základním servisem již nestačí

„V letošním roce jsme z nových strojů poptávali zakružovačku profilů a lemovací stroj. Vypsali jsme výběrové řízení, kterého zúčastnily tři potenciální dodavatelé. Rozhodující technické parametry byly pro nás tloušťka zpracovávaného plechu, tvarovací možnosti stroje a možnost pracovat s materiály s vyšší jakostí. Kromě technických parametrů strojů jsme hodnotili spolupráci s firmou v minulém období, její technické zázemí, zkušenosti a samozřejmě také poměr výkon-cena.

Zakružovačka profilů DURMA PBH 100

Josef Zdráhal kromě lemovačky obsluhuje také zakružovačku profilů DURMA PBH 100

Inovativní technologické řešení

FORMETAL uspěl mimo jiné díky tomu, že u lemovacího stroje nabídl efektivnější řešení. Odpadlo dodatečné vyztužování polotovaru před jeho usazením do lemovačky lubů. Tím se významně zkrátila doba pro manipulaci a nebyla nutná další investice do speciálního přípravku pro zamezení deformace,“ popisuje ve stručnosti výběrové řízení Ing. Kůdela.

Lemovací stroj RCM-8 2500 od italského výrobce, společnosti P.B. Engineering, SRL již v okamžiku dodání zákazníkovi obsahoval některá specifická vylepšení oproti standardnímu provedení. Jednalo se zejména o automatický posun přidržovacího ramene ve vodorovné ose, hydraulicky polohovatelný spodní stůl pro nastavení různé výšky lemu, obrácení úchytu lemovacích rolen pro snadnější přístup při jejich výměně a rychloupínání lemovacích nástrojů pro rychlou výměnu rolny a tím změny tvaru lemu.

Horizontální usazení polotovaru pro lemování plechu

Inovativní řešení tkví v horizontálním usazení polotovaru do lemovacího stroje

Zkušenosti s novými stroji zatím velmi dobré

Přestože oba stroje byly instalování řádově před pár měsíci – zakružovačka profilů v minulém kvartálu, lemovací stroj přibližně před měsícem – nevznikly podle ředitele závodu žádné kritické situace, které by bylo nutné s FORMETALEM řešit.

Josef Zdráhal oceňuje možnost automatického lemování

Josef Zdráhal při manipulaci s tubusem při usazení do lemovacího stroje

„V současné době všechny stroje u nás pracují v autonomním režimu. Potřeba celkové automatizace především díky zakázkové výrobě není na pořadu dne. V případě zmíněné lemovačky se jedná o poloautomatický stroj, u něhož zakládání probíhá manuálně, ale pracovní operace je již plně automatická. Stroj je určen pro úpravu tubusů o maximálním průměru 2500 mm, síle 5 mm v kvalitě materiálu S 355,“ dodává na závěr naší návštěvy Ing. Tomáš Kůdela.

 

Líbil se vám článek? Další vám zašleme.

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Proč stroje od nás?

Věděli jste, že nás najdete na sociálních sítích?

Přejít na Youtube Přejít na Facebook