Specialisté na plechotvářecí stroje
20 let tradice

telPomůžeme Vám: volejte +420 283 922 441 formetal@formetal.cz

Manipulátory plechu

Slouží pro manipulaci s plochými předměty a materiály, k jejich přenosu na a ze stroje s možností obsluhy jedním pracovníkem. Manipulátor může být umístěn u každého stroje.

MANIPULÁTORY PLECHU

Manipulátory sestávají z těchto komponentů:

    • Sloupový stojan.
    • Otočné rameno s natáčením.
  • Nosič s ovládáním.

Sloupový stojan

Je tvořen několikahranným svařencem. Pro výškové přestavení otočného ramene slouží válečkové vedení. Na stojanu je dále kabelové vedení a ovládací skříň. Podstavec je opatřen deskami pro přesné ustavení manipulátoru. Pohon je pomoci elektromotoru s třecí spojkou. Výškový pohyb ramene je zajištěn dvojitým řetězem.

Otočné a sklopné rameno

Je tvořeno kvadratickým profilem. Rameno je připojeno ke stojanu tuhým vedením vybaveným kuličkovými ložisky. Podobné spojení je i mezi ramenem a nosičem, mezi kloubem k natáčení ramene. Natáčení ramene je jištěno řetězem pro plynulost natáčení. Kombinace robustního stojanu a ramene a použití řetězového vedení dovoluje manipulaci s plochými nebo těžkými břemeny. Manipulace je pak snadná a bezpečná.

Nosič s ovládáním

Je tvořen kvadratickými profily, které se vysouváním přizpůsobují velikosti přenášené plochy. Velikost přestavení se jistí rychloupínkami. Na nosiči je 6 přísavek, které pracují s vakuovou pumpou. Při výpadku proudu jsou přísavky jištěny tlakovou nádobou. Ovládání přísavek je umístěno na madlu. Ovládání manipulátoru je na traverze, otočné a s protizávažím. Místo přísavek je možno namontovat elektromagnety (nejsou součástí standardního vybavení).

VT200roz

Zobrazit technické parametry

Proč stroje od nás?

Věděli jste, že nás najdete na sociálních sítích?

Přejít na Youtube Přejít na Facebook