Specialisté na plechotvářecí stroje
20 let tradice

telPomůžeme Vám: volejte +420 283 922 441 formetal@formetal.cz

Manipulátory plechu

Slouží pro manipulaci s plochými předměty a materiály, k jejich přenosu na a ze stroje s možností obsluhy jedním pracovníkem. Manipulátor může být umístěn u každého stroje.

MANIPULÁTORY PLECHU

Manipulátory sestávají z těchto komponentů:

    • Sloupový stojan.
    • Otočné rameno s natáčením.
  • Nosič s ovládáním.

Sloupový stojan

Je tvořen několikahranným svařencem. Pro výškové přestavení otočného ramene slouží válečkové vedení. Na stojanu je dále kabelové vedení a ovládací skříň. Podstavec je opatřen deskami pro přesné ustavení manipulátoru. Pohon je pomoci elektromotoru s třecí spojkou. Výškový pohyb ramene je zajištěn dvojitým řetězem.

Otočné a sklopné rameno

Je tvořeno kvadratickým profilem. Rameno je připojeno ke stojanu tuhým vedením vybaveným kuličkovými ložisky. Podobné spojení je i mezi ramenem a nosičem, mezi kloubem k natáčení ramene. Natáčení ramene je jištěno řetězem pro plynulost natáčení. Kombinace robustního stojanu a ramene a použití řetězového vedení dovoluje manipulaci s plochými nebo těžkými břemeny. Manipulace je pak snadná a bezpečná.

Nosič s ovládáním

Je tvořen kvadratickými profily, které se vysouváním přizpůsobují velikosti přenášené plochy. Velikost přestavení se jistí rychloupínkami. Na nosiči je 6 přísavek, které pracují s vakuovou pumpou. Při výpadku proudu jsou přísavky jištěny tlakovou nádobou. Ovládání přísavek je umístěno na madlu. Ovládání manipulátoru je na traverze, otočné a s protizávažím. Místo přísavek je možno namontovat elektromagnety (nejsou součástí standardního vybavení).

VT200roz

Zobrazit technické parametry

 

Podrobnosti a přihlášení

Proč stroje od nás?

Věděli jste, že nás najdete na sociálních sítích?

Přejít na Youtube Přejít na Facebook