Specialisté na plechotvářecí stroje
20 let tradice

telPomůžeme Vám: volejte +420 283 922 441 formetal@formetal.cz

Smart vláknové lasery

SMART VLÁKNOVÉ LASERY HDFS 3015

Kompaktní systém vláknového laseru, který umožňuje nadefinovat zákazníkovi jak ekonomicky výhodnou konfiguraci, tak plnohodnotné automatizované zařízení. Je možné vybírat manuální či automatické pálicí hlavy, manuálně či automaticky vyměnitelné stoly apod.

Obrázek k produktu - Smart vláknové lasery Obrázek k produktu - Smart vláknové lasery

Hlavní výhody

Popis

  • Pohyb laserové hlavy v těchto osách zajišťují 4 výkonné střídavé bezúdržbové servomotory Siemens. Synchronizace mezi osami X1 a X2 je elektronická. Servomotor pohání pastorek přímo.
  • Přesná tvrzená ozubnice opatřená šikmým helikálním ozubením s malou vůlí umožňuje dosahování značně vysokých hodnot zrychlení (10 m/s2), rychlostí (120 m/min) a přesnosti (0,05 mm). Samozřejmostí je centrální mazání pohyblivých částí.
  • Pro dosažení vyšších rychlostí polohování os X1, X2 a Y může být stroj vybaven třemi nezávislými lineárními motory Siemens. Součástí motoru je chlazení.
  • Rám vláknového laseru a portál jsou velmi tuhé svařence s optimalizovanou 3D strukturou postavenou na FEM výpočtech, které prošly procesem uvolnění vnitřního pnutí. V průběhu laserového řezání se prach a rozptýlené částečky odsávají přes vysoce účinný systém nezávislých odsávacích komor, které se automaticky aktivují a odsávají zplodiny pouze v prostoru řezu. Takovýto systém ve spojení výkonným odsáváním zplodin má klíčový význam pro životnost optiky laseru. Pro shromažďování a odstraňování odpadu vznikajícího v průběhu řezání slouží dopravníky a systém boxů. Výměnný stůl („shuttle“) slouží ke zvýšení produktivity práce a k minimalizaci doby pro přípravu materiálu. Systém výměnného stolu umožňuje založení plechů ke zpracování nebo vyjmutí dokončených dílů na jednom stole, zatím co druhý stůl je v té době již v provozním použití. Díky kompaktnímu konstrukčnímu řešení zabírá vláknový laser menší podlahovou plochu.
  • Vláknové lasery Durma jsou vybaveny laserovými rezonátory IPG až do kapacity 6kW a pálicími hlavami Precitec ProCutter s autofokusem a pokročilou diagnostikou. CNC řídící systém je kompletně od firmy Siemens, konkrétně typ Sinumerik 840D.
  • Standardně dodáváme vláknový laser s externím programovým vybavením CAD / CAM  Metalix cncKAD s autonestingem.

 

 

 

Pro kvalitní řezání je velmi důležité použití kvalitního plechu a asistenčního plynu. Jako dodavatele technického plynu Vám můžeme doporučit společnost Messer Technogas s. r. o. 

Web Messer Technogas

logo_messer_print

PDF: Laserove svarovani a rezani Messer

Zobrazit technické parametry

 

Podrobnosti a přihlášení

Proč stroje od nás?

Věděli jste, že nás najdete na sociálních sítích?

Přejít na Youtube Přejít na Facebook