Specialisté na plechotvářecí stroje
20 let tradice

telPomůžeme Vám: volejte +420 283 922 441 formetal@formetal.cz

Software Metalix cncKad

CncKad Software je CAD/CAM systém který umožňuje použít jeden program pro programování různých strojů od různých výrobců. Nabízí celou řadu možností pro CNC děrovací a vysekávací centra, laserové a plazmové stroje, stroje pro řezání vodním paprskem apod., a to včetně podpory třídicích a stohovacích zařízení připojených k vašemu stroji. Pokročilá technologie kombinuje design, automatické a ruční zpracování, automatické a ruční vnoření, efektivní generování NC kódu, grafickou simulaci a komunikaci stroje (DNC).

 

software Metalix cncKad      software Metalix cncKad

 

CncKad je systém, který integruje funkce CAD / CAM do stejného modulu. Geometrie, rozměry a technologie (děrování / řezání) jsou zcela asociativní. Když upravíte geometrii, cncKad automaticky aktualizuje rozměry a definice děrování nebo řezání.

 

CncKad již řídil více než 1300 různých modelů strojů od více než 160 výrobců a podle potřeby se přidávají další. Toto výkonné řešení také přenáší části z jedné technologie nebo typu stroje na jiný, například z děrování na laser, na ohraňovací lis apod.

CncKad, s modulárním a responsivním pásovým rozhraním, podporuje tyto pokročilé technologie:

 

Kreslení – výkonné a uživatelsky jednoduché 2D zpracování výkresu pro zpracování plechu –  automatická detekce a oprava neuzavřených tvarů, kreslení pomocí pomocných čar,  použití tvarů, kótování, ohybové linie, měření, parametrické kreslení, … .

Import výkresů z ostatních CAD programů.

 

Technologie – automatické a interaktivní grafické zpracování technologie pro děrování, řezání plasmou, řezání laserem, řezání vodou a autogenem. Zpracování zahrnuje automatickou repozici, obcházení upínek, odebírání dílu/ odpadu, zarovnání materiálu, podpora tváření pomocí WILSON WHEEL, kontrola zdvojených řezů, optimalizace dělení výrobků, optimalizace času a dráhy zpracování, rotace nástrojů. Jako výstup je zpracován NC kód pro mnoho strojů s detailním reportem zpracování – použité nástroje a počet úderů, čas, cena, odpad, … .

Modul podporuje jak automatické zpracování (AUTOPUNCH, AUTOCUT), tak uživatelské zpracování.

 

AutoNest – automatická rozmístění výrobků na plechu podle tvaru. Seskupování dílů, optimalizace na více tabulí plechu, využití odpadu v dílech, … .

 

Post-Processing – výkonný post procesor generuje efektivní NC kód.

Makra, optimalizace dráhy, minimalizace výměny nástrojů, použití odsávání, mazání, skluzavek, podavačů, …

Simulace – Grafická vizualizace zpracování podle typu stroje s možností vyhledat řádek v NC kódu. Kontrola parametrů, kontrola chyb, kontrola bezpečnostních zón, … .

Program umožnuje také načtení a simulaci starého kódu a jeho převod do výkresu.

 

DNC – přímý export/ import dat z řídicího systému stroje.

 

Import and Export – 3D integrace s CAD systémy SolidWorks®, Solid Edge®, Autodesk® Inventor® a ProE®. Přímé propojení přes paměť PC – změna v CAD systému se okamžitě projeví i v systém cncKad.

 

Podpora jazyků – Podpora většiny používaných jazyků včetně Českého a Slovenského.

 

CncKad podpora parametrického programování. Výrobku stačí změnit rozměr a změny se promítnou do technologie zpracování.

 

CncKad je určen pro operační systémy Microsoft včetně Windows Vista a Windows 7 s integrací do systému Microsoft Office 2007 a Microsoft Office 2010.

 

MetalixBend modul určený pro CNC ohraňovací lisy.

Načtení existujících výkresů, generování sledu ohybů podle typů nástrojů a dorazů. Vyhledávání více způsobů řešení sledu ohybů. Detekce kolizí, zkrácení času programování lisů, 3D simulace, export do řídicích systémů Delem, Cybelec a Amada. Knihovna nástrojů s možností programování vlastních nástrojů.

Zobrazit technické parametry

Ukázka použití

Na YouTube najdete:

Přejít na Youtube

 

Podrobnosti a přihlášení

Proč stroje od nás?

Věděli jste, že nás najdete na sociálních sítích?

Přejít na Youtube Přejít na Facebook