Specialisté na plechotvářecí stroje
20 let tradice

telPomůžeme Vám: volejte +420 283 922 441 formetal@formetal.cz

Hi – tech vláknový laser

Fiber lase 4. generace

Fiber laser Durma IV. generace HD-F, určený pro efektivní, rychlé a kvalitní pálení zejména běžné oceli, nerez oceli, mědi, hliníku a mosazi.

Vlastnosti

Vláknový laser DURMA v typové řadě „HDF“ představuje vysokorychlostní 2D laserový systém pro řezání plechů do maximálního standardního rozměru 6000 x 2000 mm. Stroj pracuje na principu „letmé optiky“ tj. plech určený k řezání spočívá na souřadnicovém stole a laserová hlava se pohybuje ve směrech os X, Y a Z. Portál je poháněn v ose X dvěma servomotory (X1, X2) zabraňujícími křížení portálu. Všechny 4 osy mají dvojité lineární vedení.

Obrázek k produktu - Hi – tech vláknový laser Obrázek k produktu - Hi – tech vláknový laser Obrázek k produktu - Hi – tech vláknový laser Obrázek k produktu - Hi – tech vláknový laser

Hlavní výhody

Popis

  • Pohyb laserové hlavy v těchto osách zajišťují 4 výkonné střídavé bezúdržbové servomotory Siemens. Synchronizace mezi osami X1 a X2 je elektronická. Servomotor pohání pastorek přímo.
  • Přesná tvrzená ozubnice opatřená šikmým helikálním ozubením s malou vůlí umožňuje dosahování značně vysokých hodnot zrychlení (10 m/s2), rychlostí (120 m/min) a přesnosti (0,05 mm). Samozřejmostí je centrální mazání pohyblivých částí.
  • Pro dosažení vyšších rychlostí polohování os X1, X2 a Y může být stroj vybaven třemi nezávislými lineárními motory Siemens. Součástí motoru je chlazení.
  • Rám stroje a portál jsou velmi tuhé svařence s optimalizovanou 3D strukturou postavenou na FEM výpočtech, které prošly procesem uvolnění vnitřního pnutí. V průběhu laserového řezání se prach a rozptýlené částečky odsávají přes vysoce účinný systém nezávislých odsávacích komor, které se automaticky aktivují a odsávají zplodiny pouze v prostoru řezu. Takovýto systém ve spojení výkonným odsáváním zplodin má klíčový význam pro životnost optiky laseru. Pro shromažďování a odstraňování odpadu vznikajícího v průběhu řezání slouží dopravníky a systém boxů. Výměnný stůl („shuttle“) slouží ke zvýšení produktivity práce a k minimalizaci doby pro přípravu materiálu. Systém výměnného stolu umožňuje založení plechů ke zpracování nebo vyjmutí dokončených dílů na jednom stole, zatím co druhý stůl je v té době již v provozním použití. Díky kompaktnímu konstrukčnímu řešení zabírá stroj menší podlahovou plochu.

 

Systém odsávacích komor

Systém nezávislých odsávacích komor
Shuttle table

Výměnný stůl “shuttle”

 

  • Možno vybavit automatický zakládacím a vykládacím systémem. Dostupný též “tower” systém pro automatický výběr z několika druhů plechů. Viz. Blog.
  • Velmi zajímavou opcí je rovněž příslušenství na pálení trubek.
  • Vláknové lasery Durma jsou vybaveny laserovými rezonátory IPG až do kapacity 8kW a pálicími hlavami Precitec ProCutter s autofokusem a pokročilou diagnostikou. CNC řídící systém je kompletně od firmy Siemens, konkrétně typ Sinumerik 840D.
  • Standardně dodáváme s externím programovým vybavením CAD / CAM  Metalix cncKAD, na vyžádání Lantek expert.
Durma Tower

Durma Tower

 

 

 

Pro kvalitní řezání je velmi důležité použití kvalitního plechu a asistenčního plynu. Jako dodavatele technického plynu Vám můžeme doporučit společnost Messer Technogas s. r. o. 

Web Messer Technogas

logo_messer_print

PDF: Laserove svarovani a rezani Messer

 

Zobrazit technické parametry

Proč stroje od nás?

Věděli jste, že nás najdete na sociálních sítích?

Přejít na Youtube Přejít na Facebook